HypnoPorod®

Hypnoporod dle Marie Mongan neprosazuje Hypnoporod za přítomnosti odborného hypnotizéra, nýbrž vede každou jednu ženu ke schopnosti autohypnózy. Tím je nejhlubší uvolnění, relaxace, vnoření se do vlastního těla za současného odpojení racionálního vnímání, které umí spolehlivě zastavit jak orgasmus, tak spontánní porodní proces.

Jedná se o formu přípravy k porodu a šestinedělí, sestavenou dle autorky
M. Mongan, koncipované do 5 lekcí – tzn. 5 setkání v délce cca 2,5h. Kurz se dá přizpůsobit termínu porodu i na 4 schůzky, obvykle je však věnován jeden týden jedné lekci.

Jsou v něm obsaženy mj. relaxace, afirmace, vizualizace, dechová cvičení a informace o těhotenství, fyziologii porodu a o šestinedělí.  Vše využijete především u samotného porodu, v období po něm, ale i v běžném životě.

Formu lze zvolit buď osobně nebo online a probíhá to tak, že si projdeme společně danou lekci a tu pak trénujete sama nebo s partnerem do dalšího setkání. V úvodu našich setkání vždy komunikujeme, co šlo hezky, co méně, na čem je vhodné ještě zapracovat a přecházíme k další lekci.

Osnova setkání

1. Setkání – Budování pozitivních očekávání (filozofie HypnoPorodu, historie porodnictví, slovníček hypnoporodu, jak pracuje děloha během porodu, původ strachu a bolesti, síla mysli, propojení těla a mysli, dýchání a relaxace)

2. Setkání – Příprava mysli i těla (rodičovství před porodem – kontakt s miminkem, studie o vývoji plodu, výběr poskytovatele péče, uvolnění strachů a limitujících myšlenek, příprava těla na porod – výživa, cvičení, masáž)

3. Setkání – Pokročilá vizualizace a prohlubování (hypnoporodní videa, vizualizace a prohlubování relaxace, metoda NLP, porodní přání)

4. Setkání – Přehled a shrnutí porodu (sumarizace porodu – fáze porodu, přesun do porodnice, mýty o porodu, BRAINS, porodní dýchání)

5. Setkání – Narození (polohování, finále porodu, první kojení, doznívání porodu, čtvrtý trimestr)

Výhody HypnoPorodu®

  • Eliminace syndromu strachu, napětí a bolesti
  • Snížení a eliminace potřeby chemické anestezie, epiziotomie a dalších intervencí
  • Snížení únavy během porodu, příval energie
  • Zkrácení otevírací doby porodní, usnadňuje miminko „vydýchat“ namísto vyčerpávajícího tlačení
  • Eliminace rizika hyperventilace z důvodu mělkého dýchání
  • Pozitivně působí i na miminko
  • Porod jako bezpečný, přirozený a klidný zážitek

Velký přínos HypnoPorodu® vidím:

Jakmile si navyknete na relaxační nahrávky a techniky, které budete mít stále při sobě (třeba ve sluchátkách v porodnici), bude pro Vás snazší se i v cizím prostředí vrátit do svého středu, naladit se na sebe, pohodu, klid a porod tak může probíhat hladčeji.

Dýchací techniky pomohou udržovat stabilní srdeční činnost Vám i Vašemu miminku, ale také vám pomohou uzemnit sebe, navrátit se zpět do přítomnosti, k rození svého miminka, navodit pocit harmonie a koncentrovat se na porodní proces, což je nesmírně důležité.

Správné dýchání podporuje mj. uvolňování endorfinů a dalších hormonů snižujících bolest. Mělké dýchání vytváří vnitřní stres, zmatenost, napětí a nedostatek energie a našim záměrem je tyto stavy eliminovat.

Kolik to stojí?

  • 7 000 Kč (možná i online verze)
  • 5 000 Kč – pro klienty, které doprovázím k porodu

V ceně kurzu je zahrnuto 5 osobních (online) setkání, materiály ke kurzu (které vám buď zašlu poštou nebo předám na setkání), relaxace, afirmace, kniha HypnoPorod a další doprovodné materiály ke kurzu a má podpora.

Cestovné

Cestovné si účtuji 12 Kč/km (vztahuje se ke všem službám).