Individuální péče / Rebozo

REBOZO

Rebozo je tradiční mexický šátek, který dívky dostávají jako dar pro vstup mezi ženy – s příchodem menarché. Tamní porodní báby s ním dokáží doslova zázraky. Touto kulturou jsme se nechali inspirovat i u nás.

Rebozo ve své praxi využívám v době těhotenství, při porodu, i po něm, tzn. po celou dobu šestinedělí. A nejen tam, je vhodný i v období menstruace nebo se dá krásně využít při rituálech či k nošení dětí.

Ženy se tak mohou těšit na jemnou uvolňující masáž rebozem, ale i na „aktivnější“ sestavu cviků, tzv. Spinning babies.

Co Rebozo dokáže?

Rebozo dokáže podpořit početí, rozproudit energii ženských orgánů, pracuje s napětím v těle, zvědomuje podbřišek. Co ocení ženy zejména v období těhotenství je, že krásně uvolňuje pánev, poskytuje oporu bříšku, což pomáhá při bolestech zad, symfízy, kyčlí, třísel i tvrdnutí bříška

Ulevuje přetíženým svalům, zlepšuje stresovou inkontinenci v těhotenství. Je skvělou prevencí předčasného porodu tím, že pomůže od přetížení pánevního dna a dráždění dělohy, prevencí předčasného odtoku plodové vody, ale zároveň spolupráce s ním přispívá k včasnému začátku porodu, jelikož napomáhá optimálnímu vstupování dítěte do porodních cest a správné rotaci miminka. 

Bolesti břicha v těhotenství bývají způsobeny přetížením děložních svalů, použití reboza vám tak může ulevit, jelikož děložní vazy podepírá. Rebozo nejen, že opečovává pánevní dno, ale pomáhá předcházet zadnímu postavení miminka, poloze koncem pánevním. Taktéž jej lze využít při nepostupujícím porodu, podpoře kontrakcí, k usnadnění porodu placenty, k uvolnění krční páteře apod.

S rebozem učím pracovat i Vašeho partnera, aby Vám mohl v těhotenství ulevovat i po dobu mé nepřítomnosti.

Ženy, které doprovázím k porodu mají rebozo automaticky zahrnuto jako součást péče.

Ceník Reboza

2000 Kč/1,5h

BYLINNÁ YONI NAPÁŘKA

Bylinná yoni napářka – 500 Kč/1h

Zapůjčení napařovací stoličky – 200 Kč/týden (150 Kč/týden pro mé klientky)

Bylinná napařovací směs na míru – 100 Kč/50g

MASÁŽ BYLINNOU KOULÍ

Masáž za pomoci porodního oleje a bylinného měšce dle thajské tradice na masáž bříška i celého těla k urychlení rekonvalescence a zmírnění bolestivého zavinování dělohy. Nálev z měšce se dá využít i ve formě celotělové koupele či lázně nohou. Po masáži doporučuji dopřát si minimálně 20 minut odpočinku a proceduru nechat dosednout a vstřebat.

Masáž bylinnou koulí – 1000 Kč/ 1h

Bylinný měšec na doma – 250 Kč

 

RITUÁLY

Rituál Menarché

Oslavte svou první menstruaci a vstupte do světa ženství, cykličnosti, plodnosti.

Rituál je vhodný pro dívky s příchodem první menstruace i pro ženy pro oslavu svého počátku menstruace zpětně či pro ženy po porodu.

Zažijte tuto proměnu pouze v mé přítomnosti či v doprovodu svých kamarádek či příbuzných tak jak si jen budete přát.

Předporodní rituál

Nechte se zahalit do péče od hlavy k patě v tomto nádherném období. Oslavte celé období těhotenství jako kapitolu seberozvoje ve společnosti Vašich kamarádek, dobrot a dobré nálady. Dejte si záměr, propusťte minulost, potkejte se se svými strachy nejen z porodu tváří v tvář a propusťte je. Dopřejte si voňavou lázeň pro sebe i své lůno, nechejte se hýčkat formou masáže. Vyrobte si silový předmět, jenž Vás bude provázet porodem či poporodním obdobím. Můžete si nechat pomalovat bříško hennou, jestli si to budete přát. Na závěr zažijete korunovaci jako pravá královna. Při rituálu pracuji za pomoci živlů.

Poporodní rituál

Dovolte si zregenerovat své tělo a pomyslně uzavřete kapitolu porodního procesu a oslavte svůj prvotní či vícenásobný vstup do mateřství. Jedná se o rituál zavírání kostí. Rituál zahájíme očištěním za pomoci vykuřovadla v doprovodu líbivých tónů zvonkohry. Budete mít možnost posdílet svůj porodní příběh s ostatními ženami. Bude pro Vás připravena provoněná lázeň, do které se můžete naložit a nechat tak uvolnit celé své tělo i mysl. Připravena pro vás bude pečující masáž bříška bylinnou koulí. Poté Vás zavinu do rebozo šátků, ve kterých si dopřejete dostatečný odpočinek pro posílení celého procesu a propuštění všeho, co se při porodu událo ne zcela dle vašich představ či si jen zrekapitulujete onen nádherný zážitek, abyste tuto kapitolu mohla uzavřít a metaforicky se transformovat z kukly v nádherného motýla. Rituál si zpestříme lahodným občerstvením. Možno se nechat provést rituálem pouze v mé přítomnosti či si přizvat své kamarádky. Při rituálu pracuji za pomoci živlů.

Ideální provést na konci šestinedělí, ale lze i zpětně po několika letech

Rituály probíhají u Vás doma či v prostoru, který si sama uhradíte.

Cena rituálu (Menarché, předporodní, poporodní) – 4000 Kč/4-5 h

Rituál rozloučení se s miminkem

Věřím, že je to velice bolestivé a náročné období. Dovolte mi provést Vás rituálem, kdy miminku poděkujeme a rozloučíme se s ním. Tento rituál je obdobou rituálu zavírání kostí. Je v něm obsaženo však mnohem více. Napíšeme miminku dopis na rozloučenou, zakopeme silový předmět či talisman jako poděkování miminku, že k Vám přišlo a vybralo si tuto zkušenost. Při rituálu pracuji s pomocí živlů. Využívám rebozo a opečovávám bylinami a bylinnou koulí.

Rituál rozloučení se s miminkem – 2000 Kč/4-5 h

Konzultace STM

Nechcete si ničit zdraví hormonální antikoncepcí? Najeďte na vlnu metody STM, metodu definovanou Světovou zdravotnickou organizací. Díky sledování změn kvality hlenu a změn hodnot bazální tělesné teploty se naučíte orientovat ve svém cyklu, stanovit si ovulaci, rozpoznat své plodné a neplodné období. Budete mít přehled o své menstruaci a jejím příchodu. Tato metoda Vám může pomoci stanovit příčinu neplodnosti. Můžete ji využít při touze po vědomém početí. Pomohu Vám vyhodnotit Vaše záznamy. Spolehlivost této metody je srovnatelná s hormonální antikoncepcí, ale je mnohem, mnohem zdravější.

Cena STM – 200 Kč/1 záznam (1 menstruační cyklus)

Cestovné

Cestovné si účtuji 12 Kč/km (vztahuje se ke všem službám).