Ing. Monika Vymětalíková, DiS.

Tématu ženství a cykličnosti jsem se věnovala již několik let, kdy jsem se při učení na zkoušky zamýšlela nad tím, proč na jednu zkoušku se naučím za tři dny a na jinou mám týden a stejně to do hlavy ne a ne dostat.

Postupně jsem zjišťovala, že existuje nějaká cykličnost, jak je to s plodností ženy, jak fungují naše těla komplexně. Také jsem si sama vyléčila cysty na vaječnících. To vše tak nějak odstartovalo. 

K tomu se přidalo téma porodnictví a porodu, které mě fascinovalo také již nějakou dobu. Když jsem pak po vysoké škole nastoupila do běžného zaměstnání, nedávalo mi smysl plnit tabulky a plány pro někoho jiného. Necítila jsem tam naplnění a využití svého potenciálu. Navíc to nebylo v souladu s mou filozofií a to respektovat mou ženskou a mužskou energii. 

Už nějakou dobu jsem věděla, že by mě bavila práce se ženami. Chvíli jsem si s tou myšlenkou pohrávala, kdy jsem uspořádala svůj první ženský kruh. Stále to ale nebylo ono. V té době mě již nějaký pátek fascinovalo téma těhotenství a porodu. Přicházely ke mně zajímavé články, studie, knihy.  Stávalo se mi, že i cizí lidé mi nezávisle na sobě řekli, že by mě viděli jako porodní dulu. Do života mi chodily příběhy domácích porodů, očkování, plánování miminka apod a já začala vnímám a tušit, že to je ONO. 

A tak jsem podala přihlášku ke studiu a vydala se na cestu duly. Mezitím jsem absolvovala hromadu seminářů u komunitní PA –

  • VBAC – vaginální porod po císařském řezu,
  • Rebozo,
  • Bylinky v těhotenství, během porodu a v poporodním období,
  • Zamlklé těhotenství a péče po perinatální ztrátě,
  • Rituály,
  • Bylinky v gynekologii od Dr. Lázničkové,
  • Prenatální a perinatální psychologie od T. Vernyho,
  • Hormony v těhotenství, při porodu a v poporodním období od M. Odenta.
  • Absolvovala jsem také kurz STM.

Následoval kurz na Specialistku zpracování placenty u NAZEP a o nějakou dobu později kurz na lektorku HypnoPorodu, který hezky zastřešuje to, co svým klientkám chci do jejich příběhu přinášet – podporu, klid, bezpečí a lásku nejen k sobě samé. A využila tak své silné stránky a to smysl pro spravedlnost, empatii a smysl pro opečování druhých, lásku k bylinkám pro poskytnutí té nejlepší možné péče.

A tak souzní-li s Vámi má nabídka péče, neváhejte mě kontaktovat. Budu se těšit na případnou spolupráci.

Napište mi